Historie

Naše hudební uskupení původně bez názvu vzniklo v září roku 2012. Nejprve jsme hráli jako trio kytara/zpěv Bob, kontrabas/zpěv Čert a saxofony/zpěv Martin. Začátkem roku 2013 rozšířil naší sestavu bubeník Honza a během léta 2013 naší sestavu doplnila a dokrášlila ještě zpěvačka Zdenka. V této době vznikl i název kapely JAZZ BÉÉ a dá se to brát jako oficiální začátek tohoto uskupení. V této sestavě jsme působili do jara 2016.

Na jaře roku 2016 se rozešly naše cesty s kytaristou Bobem a v létě jsem našli nového kytaristu Františka.  Po odjezdu saxofonisty do německých Brém v letech 2017 až 2019 seskupení fungovalo na udržovací bázi. Od roku 2020 opět aktivně fungujeme. Na jaře 2020 rozšířil naše řady klávesák Pavel díky kterému se změnil celkový zvuk kapely a Pavel se stal i naším novým kapelníkem.

Od prosince 2022 do září 2023 s námi zpívala zpěvačka Pavlína. Sice u nás byla krátce, ale svojí energičtostí a pozitivním přístupem velice ovlivnila chod kapely. Přinesla novou energii do našeho uskupení a chuť začít pracovat na mnoha nových písních. Díky jí jsme měli jako kapela naše první celovíkednové soustředění. 

Název JAZZBÉÉ se utvořil až během léta 2013. Vznikl jako výsledek kreativních návrhů názvu našich skalních posluchačů na jedné veřejné zkoušce na tehdejší domovské scéně v Domě U Beránka.

Velký dík patří Davidovi Veisovi, který nám tenkrát poskytoval azyl pro zkoušky v Domě U Beránka a zároveň díky jemu jsem se dostali do podvědomí Budějovické hudební scény.

 

Původní sestava rok 2013

 

 

 

Kontakt

JAZZBÉÉ +420 703 869 590 - manager kapely Jan Holoubek
kapelajazzbee@gmail.com